کی از بدترین و فاجعه بار ترین اتفاقاتی که ممکن است در هنگام سفر برایتان پیش بیاید (البته به جز بلایای طبیعی که این روزها کشورمان با آن درگیر است)، مریض شدن در هنگام سفر است. همگی ما مراقب های ویژه ای را برای بیمار نشدن در سفر انجام می دهیم. به عنوان نمونه سعی می کنیم که تا جایی که امکان دارد، بهداشت را رعایت کنیم یا با واکسن ها، از بیماری هایی مختلف دوری کنیم. چرا که یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای گردشگران بیفتد، مریض شدن در هنگام سفر است. “شما برای تفریح و استراحت به سفر رفته اید، اما به دلیل بیماری از هیچ یک از برنامه ها و اتفاقات سفر خود لذت نبردید!” هیچ مسافری دلش نمی خواهد چنین جمله ای را به او بگویند. بهترین راه برای بیمار نشدن در سفر  پیشگیری و مراقبت است و البته می توانید از تمام این ۱۲ راه حلی را که در مجله الی گشت به شما معرفی می کنیم، هم استفاده کنید.

در ادامه به شما کارهایی را که نباید در سفر انجام دهید تا از بیمار شدن خود جلوگیری کرده باشید، را بیان می کنیم. بهتر است برای حفظ سلامتی خود، از انجام تمامی این کارها خودداری کنید.

خوردن غذاهایی که توسط آب شیر شسته شده اند

به طور مشابه، اگر غذایی را بخورید که در آب شیر شسته شده (و از همه بدتر در تشت آبی که میوه ها و غذاهای دیگر نیز در آن شسته شده اند)، به احتمال زیاد باکتری های آب به غذا منتقل می شوند. بعضی از میوه ها و سبزیجاتی که از روی زمین برداشت می شوند، نظیر کاهو، پیاز و سیب زمینی آلودگی های زیادی دارند و به راحتی تمیز نمی شوند. به همین خاطر به شما خام خواری را پیشنهاد نمی دهیم. بهتر است که حتما از غذاهای گریل شده یا سبزیجات پخته شده بخورید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *