برنامه ریزی پیش از سفر یکی از عواملی است که منجر به داشتن سفری خوب و لذت بخش می شود. علاوه بر این، چه از آن دسته افرادی باشیم که برای بار اول سفر می کنیم، چه برای چندمین بار به مقصدی سفر می کنیم، بهتر است که نکات ضروری سفر را بدانیم. بعضی وقت ها همین نکات سفر که شاید چندان مهم هم به نظر نرسند، در ایجاد تجربه ای لذت بخش از سفر دخیل می شوند. در ادامه ما نکته های ضروری سفر را که حاصل تجربیات گردشگران است در اختیارتان قرار می دهیم.

در رستوران های محلی غذا بخورید

یکی از نکته های ضروری سفر که باید بدانید این است که حتما در رستوران های محلی غذا بخورید. درست است که بعضی ها علاقه ای به امتحان غذاهای جدید ندارند و خوردن غذاهای جدید برای آن ها مثل کابوس است؛ اما توصیه می کنیم که حتما در رستوران های محلی غذا بخورید چون هم خوشمزه هستند و هم اینکه قیمت ارزان تری در مقایسه با رستوران های بین المللی دارند.

منوی کوتاه تر، غذای بهتر

به این نکته توجه کنید که هر چه تعداد غذاهای موجود در منوی رستوران کم تر باشد، غذای آن بهتر است. علت لذیذ بودن غذاهای خیابانی هم همین است. به خاطر داشته باشید که وقتی تنوع غذا در منو کم تر است، از مواد غذایی بهتری استفاده می کنند و غذا را در اندازه ی کم و هر روز تازه تهیه می نمایند.

تا جایی که می توانید سعی کنید برنامه ریزی نکنید

در سفرها معمولا داشتن برنامه ی گردش روزانه خوب است، اما باید بدانید که معمولا بیشتر وقت ها برنامه عوض می شود. ممکن است که از مقصدی خوشتان نیاید و بخواهید آن را خیلی زود ترک کنید و یا اینکه عاشق مقصدی شوید و بخواهید مدت زمان بیشتری را در آن بگذرانید.

عوامل دیگری که در خراب کردن برنامه ی سفر اثر گذار هستند از قبیل کنسلی پرواز، تاخیر پرواز، بد بودن هوا و بارندگی و همچنین خستگی زیاد بعد از پرواز می باشد. این عوامل در عوض شدن برنامه ریزی شما معمولا دخیل می شوند. پس یکی از نکته های ضروری سفر که باید بدانید این است که زیاد برای برنامه ی سفر وقت نگذارید.

بیمه ی سفر یعنی همه چیز

به جرات می توان گفت که بیمه ی سفر از ضروری ترین چیزهایی است که قبل از سفر باید به فکر آن باشید. در میان نکته های ضروری سفر حتما در خاطر داشته باشید که قبل از هرکاری باید بیمه ی سفر را دریافت کنید. همانطور که می دانید هزینه های پزشکی و درمانی در کشورهای دیگر برای گردشگران بسیار بالا است. اگر در سفر اتفاق ناگواری برایتان بیفتد و یا بیمار شوید، در صورت نداشتن بیمه سفر مجبور به پرداخت مبلغ گزافی خواهید شد. پس حتما از آژانس هواپیمایی بیمه ی سفر بخواهید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *