گردشگری تجاری که شامل شرکت در گردهمایی‌ها، سفرهای تشویقی، تشکیل جلسه‌ها یا برپا کردن نمایشگاه‌ها می‌شود، بخش زیادی از جابجایی های بین المللی را به خود اختصاص داده است. ماهیت سفرهای تجاری با سفرهای تفریحی تفاوت های زیادی دارد، در نتیجه گردشگران باید ملاحظاتی را در این گونه سفرها رعایت کنند. مجله الی گشت نکاتی برای مسافران تجاری را آماده نموده تا با این لیست بتوانند با امنیت خاطر و برنامه ریزی سفر خود را انجام دهند و نگرانی نداشته باشند.

سفرهای بازرگانی معمولاً به مراکز مهم اقتصادی صورت می‌گیرد. بسیاری از مراکز بزرگ بازرگانی در سراسر دنیا در این امر رقابت می‌کنند تا پذیرای چنین مهمانانی باشند. کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، ژاپن، انگلیس و چین بیشترین مسافران تجاری را به خود جلب می‌نمایند. حتی در آمریکا ۲۵ درصد مسافران را این نوع گردشگران تشکیل می‌دهند. در بسیاری از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا، مکان‌های خاصی در نظر گرفته شده است که آنها را مرکز مجامع و گردهمایی‌ها می‌نامند و بازرگانان یا کسانی که با هدف بازرگانی و تجارت به مسافرت می‌روند، می‌توانند از این محیط‌های آرام و تفریحی استفاده کنند.

از ویژگی‌های این نوع مسافرت‌ها، این است که میهمانان در هتل‌های کشور یا شهر مقصد پول‌های زیادی خرج و خرید می‌کنند و در مکان‌های تفریحی نیز مبلغ زیادی به مصرف می‌رساند. طبقه بازرگانان بیش از سایر طبقات از هتل‌ها استفاده می‌کنند. این امر شاید به لحاظ انجام امور حسابرسی آنان می‌باشد و هتل علاوه بر محل اقامت و استراحت، به عنوان دفتر کار هم، برای این قبیل توریست‌ها محسوب می‌شود. اکنون سفرهای تجاری بزرگترین منبع درآمد اقتصادی است که از نظر درجه اعتبار، در مراتب بالای اهمیّت قرار دارد.

در این مقاله قصد داریم به نکاتی برای مسافران تجاری اشاره کنیم:

اندازه قفسه های بالای صندلی های هواپیما را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید ساک دستی تان را با خود به داخل هواپیما ببرید و در صف انتظار تحویل بار، قرار نگیرید، بهتر است، چمدانی را انتخاب کنید که در قفسه های بالای صندلی های هواپیما، جا شود. به همراه داشتن چنین چمدانی از نکاتی برای مسافران تجاری است. بهتر است یک ساک با حداکثر اندازه ای که در قفسه ها جا می شود و یک ساک کوچکتر داشته باشید، با این کار هیچ وقت نیاز به تحویل بار به هواپیما، پیدا نمی کنید.

عضویت در سالن های خصوصی فرودگاه ها

بعضی از افرادی که به دلایل کاری خود، بسیار سفر نموده و در نتیجه زیاد در یک فرودگاه رفت و آمد دارند، می توانند از مزایای منحصر به فردی برخوردار شوند. در بعضی از فرودگاه ها، امکان عضویت در سالن فرودگاه وجود دارد. بسیاری از فرودگاه ها، برای مشتریان و مسافران خاص خود، سالن های خصوصی را تدارک می بینند. در این سالن ها نه تنها میز غذا و نوشیدنی فراهم شده است بلکه برای آسایش بیشتر مسافران، سکوت و خلوتی آن در اولویت است. از نکاتی برای مسافران تجاری پرداخت حق عضویت در این سالن هاست. با این پرداخت، می توانید به دور از شوغی و رفت و آمد جمعیت زیاد مسافران در حال انتظار، بر روی صندلی خود در سالنی ساکت بنشینید و منتظر پرواز خود باشید.

انتخاب لباس مناسب از نکاتی برای مسافران تجاری

سعی کنید لباس های یک رنگ را انتخاب کنید. مثلاً دو شلوار مشکی و یک ژاکت تیره. در غیر اینصورت باید برای ست شدن دو شلوار با رنگهای مختلف، دو کاپشن با خود بیاورید. این کار را در زمینه جوراب، پیراهن و کفش نیز می توانید انجام دهید. لباس های سنگین را بپوشید و لباس های سبک را در چمدان بگذارید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *