نکات کلی سفرهای نوروزی

تعطیلات نوروز، یکی از شلوغ ترین تعطیلات سال است که تمام خانواده های ایرانی را به سفر دعوت می کند. در نتیجه با جمعیت بی نهایتی از مسافران مواجه هستید که همگی می خواهند به مقصدهای مشترکی بروند. در این میان، وضعیت برای بیشتر مناطق و شهرهای توریستی ایران و جهان بسیار فرق می کند. اگر می خواهید به کلان شهرهای ایران مانند تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و … سفر کنید، باید حتما یک ماه قبل تا دو هفته قبل از سفر مقدمات خود را آماده نمایید.

اگر هم می خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید، می بایست حداقل از ۳ ماه قبل برای گرفتن ویزای آن کشور، بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام نمایید. هر یک از مقاصد دنیا هم جداگانه نکته سفر دارند. اگر مقصد خاصی مد نظرتان است، با جستجوی“نکات سفر + نام مقصد” می توانید نکات سفر به مقصد سفرتان را درون مجله الی گشت پیدا کرده و اطلاعات قبل از سفر خود را، بالا ببرید.

  • نکته: برای سفر های نوروزی درون کشور، حتما از ۳ هفته قبل برای خرید بلیط وسیله نقلیه خود اقدام کنید. از نکات سفرهای نوروزی چه با هواپیما به سفر می روید و چه با قطار یا اتوبوس، حتما از قبل بلیط تهیه کنید. چرا که به سرعت پر شده و دیگر قادر به خرید بلیط نخواهید بود. خوشبختانه امکان خرید بلیت آنلاین امکان آن را برایتان به راحتی فراهم می کند.

به دلیل شلوغ بودن بیشتر مقصدهای سفر، به شما در نکات سفرهای نوروزی توصیه می کنیم که حتما یک سری از لوازم را با خود بردارید. لیست این لوازم ضروری را که بیشتر به خاطر امنیت شما هستند، در پایین می بینید.

  • جعبه کمک های اولیه: جعبه کوچکی که در آن، بانداژ، چسب زخم، بتادین، گوش پاک کن، نوار چسب کاغذی، پنس و چراغ های نورافکن یکبار مصرف یا سوت قرار دارد. دیگر وسایلی که درون این جعبه می گذارید، می تواند متغیر باشد.
  • وسایل گرمایی مانند پتو، بالشتی کوچک برای راحتی و لباس های ضخیم (یادتان باشد که در آب و هوای عید، بسیار متغیر بوده و گاهی بسیار سرد می شود).
  • به همراه داشتن وسایلی همچونچراغ قوه، نخ و سوزن، کبریت، طناب و…
  • نقشه مسیر راه و سفر (چه به صورت چاپ شده و چه بر روی گوشی)
  • نقشه گردشگری جاذبه های شهری که می خواهید در آن گردش کنید.
  • به همراه داشتن مدارک شخصی مانند شناسنامه، کارت ملی و دفترچه های بیمه

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *